Kylie Minogue ve Kylie Jenner'ın Davasında Gelişme!

11 Nisan 2018 Çarşamba
Kylie Minogue ve Kylie Jenner arasındaki gerginlik dinmek bilmiyor. Kylie Minogue, Kylie Jenner'ın kendi üzerinden reklam yaptığını ve Kylie ismini marka-ticari haklarının kendisine ait olduğunu Kylie Jenner'ın Kylie Minogue'nın markasını taklit ettiğine dair davasında bir gelişme bugün yaşandı. Kısacası olay şu, Kylie deyince aklımıza önceden Kylie Minogue gelirken artık Kylie Jenner gelmeye başladı. Buda Minogue'u delirten şey oldu.

GELİŞME // 9 NISAN 2018
Uzun süredir bu konu hakkında konuşmayan Kylie Minogue, dün tekrardan bu konu açıldığında dava hakkında konuştu. Kylie Jenner ise 2016'dan beri Minogue'a yanıt vermemekte kararlı gibi görünüyor. Minogue dün katıldığı The Graham Norton Show'da Kylie Kozmetik'in isim değiştirebileceğinin sinyalini verdi. Ve yeni projelerinde de değişik isimler kullanması gerekeceğinin sinyallerini verdi. Kylie Jenner ise hala suskunluğunu koruyor.

GELİŞME // 6 OCAK 2017
Kylie Minogue ''Kylie'' isminin Kylie Jenner tarafından kullanılmasını engellemeye çalışmasından 1 yıl sonra galibiyet kazandı. Patent ofisi Bayan Jenner'ın ''Kylie'' isim haklarını Kylie Jenner'dan aldı.
''Kylie'' isminin Kylie Minogue'a ait bir marka olduğunu kabul eden patent ofisi, dünya çapında ''Kylie'' isminin şarkıcı, insan aktivisti ve meme kanseri aktivisti Minogue'a ait olduğunun altına çizdi. Jenner ve ekibinden itiraz gecikmedi ve dava ertelendi.
GELİŞME // 29 ŞUBAT 2016
Kylie Minogue, Kylie isminin hakları için savaşmaya 29 Şubat 2016 tarihinde karar verdi. Bu dönem Kylie kendi kozmetik firmasının ilk rujlarını satmaya başlamış. Dudakta eriyen logosuyla Kylie isminde bir kaç lipkit satmaya başlamıştı bile. 1 yıl sonra Kylie Minogue ve Avusturalyalı hukuk ekibinden bir savunma geldi. Kylie Minogue ''Kylie'' ismini kendini temsil ettiğinden, ve Jenner'ın yaptığı bu firmayla insanların aklını allak bullak edeceğini savunmasına ekledi. Ayrıca aynı şekilde davada Kylie'den ''2.derece Tv reality show yıldızı'' olarak bahsetmesi, magazin gündemine bomba gibi oturdu. Ancak bu dönem Kylie Jenner hiç bir şekilde polemiğe girmedi.
*Minogue ''Kylie'' isminin kendisine ait olduğunu savunmak için daha önceden yayınladığı albümünden bir şarkı sözünü Twitter'da paylaştı. ''Hey, ben Kylie!''
Yorumlar
Yorum Gönder