İyi ki Doğdun; Dave Franco!

12 Haziran 2018 Salı
Bugün ünlü oyuncu Dave Franco'nun doğum günü. Bu yazıyı bugün biraz onu tanıtmak için yazacağım. 17 yaşında gösteren biri, nasıl 30 küsür yaşlarında olabilir acaba? Nasıl bir gen, nasıl bir bakım? İmreniyorum doğrusu. Umarım bende yaşlandığımda en az bu kadar genç gösteririm. 

David John Dave Franco, 12 Haziran 1985 yılında gözlerini Palo Alto, Kaliforniya'da dünyaya açtı. Aslında çocukluğunda normal bir birey gibi, öğretmen, doktor olmak istediğini söylüyor Dave. Liseden mezun olduktan sonra kararını değiştirerek abisi James Franco gibi oyuncu olmaya karar vermiş, ve bunun üzerine pek çok eğitim almış. Ah şu kardeşler, birbirlerine hep örnek olurlar.
2006’da ”7th Heaven” dizisinin sadece bir bölümünde oynadı. Bu Dave'in ilk ekranda görüntüsü olmuştu. Bir yıl sonra ise hayatını tamamen değiştiren bir film ile karşılaştı ''Superbad''. İşte burda oynadığı tek sahne onun hayatını tamamen değiştirmişti ve ismini duyurmuştu.

2012 yılında polisiye komedisi ”21 Jump Street” filminde Superbad’de rol arkadaşı olan Jonah Hill ile yeniden oynadı. Magazinsel olaylardan tamamen kaçarak, kendini daha çok işleriyle gündeme getirmeyi seviyor ve resmi olmayan hiçbir etkinlik davetini kabul etmiyor. JMK Live'da özel hayatının kendine özel olduğunu ve bu tip olaylarla gündeme gelmek istemediğini söylemiş, bazı dedikodu blogları kendisini yerden yere vurmuştu. 2014 yılında ”Lego Movie” filminde yaptığı Wally karakteri seslendirmesi çok beğenildi ve bu alanda pek çok teklif aldı. Hatta sesinin iyi olduğu o kadar çok konuşulmuştu ki, albüm teklifi aldığını bile dile getirmişti.2017'de o kadar eleştirilmesine rağmen belki de magazine en büyük bombayı Allison Brie ile evlenerek vermiş oldu.  Son olarak ''6 Ballons'' ve abisiyle birlikte ''Zeroville'' filminde oynayarak adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bende Dave'i uzun zamandır takip ediyor, yaptığı işleri beğeniyor ve onu destekliyorum. Her alanda başarılı olduğunu düşünüyorum ve gündelik olarak kombinlerini inceliyorum. Bir günlük fotoğraf çıktığında, acaba ne giymiş diye bakıyorum. Umarım hep böyle devam eder ve kariyerinde bir gün abisi gibi efsane olarak kalır. 
Yorumlar
Yorum Gönder