A Story

26 Kasım 2008 Çarşamba


Merhaba arkadaşlar... Yine ben Batuhan, sitenin gururlu kurucusu :D Sana sitelerime neler olduğu hakkında kısa bir hikaye anlatmak istiyorum.
Bu sene 6 Temmuz'da sitelerime ortak alacaktım ancak bundan vazgeçtim. Sadece açık bırakacaktım çünkü bu yıl 6.sınıf oldum dolayısıyla SBS denilen sınava çalışmam gerekiyordu ve derslerim çok fazlaydı. Birde bu sene dershaneye başladım, merak edenler için dershane olarak ABC dershanesine gidiyorum. Bu yüzden erenbakici.com forumunda bir yazı yazdım ve Osman'a durumu anlattım ve o anlayışla karşılaştı bu yazıyı yayınlayabileceğimi, zaten arkadaş olduğumuzu bu yüzden kendi sitemi tanıtabileceğimi söyledi. Bana ara sırada olsa kafa dağıtmam için en azından Britney ve Jesse fotoğrafları eklememi söyledi. Aylardır online olmadığımı farketmiştim çünkü zamanımı düzenlemek zorunda kaldım ve ders çalışmayı biliyorsunuz :D Daha sonra hosting şirketini aradım, sorun olmadığını host etmeye devam edeceklerini söylediler. Keşke Osman'ı dinleyip yazı yazmaya azda olsa devam etseydim geldiğimde site domainimin başka bir siteye verildiğini gördüm.

Birkaç hafta önce, hosting adresine gitmeye çalıştım ancak hesabım yanlışlıkla silindi. Bunun için yöneticilerle iletişime geçtim ve hesabımı geri aldım. Ancak domainime kendi Blogcu blogumu host edemiyordum buda benim için en problemli şeydi. Batuhansland.net'i alan webmaster ile iletişime geçtim ancak bana hep olumsuz yaklaştı. Domain zaten yıllardır benimdi ve bana aitti. Alan kişi sadece sitemin popülaritesinin farkına varmış bu yüzden domainin süresi dolunca almıştı.
Bu beni sessiz bıraktı ve adalet getirmek için Gertie ile temasa geçtim, Gertie hem çok siteyle ilgileniyordu hemde haliyle kimin ne domaini aldığını bilmiyordu (haklı olarak, kafasında o kadar şey olduğu için normal.) Web yöneticisiyle iletişime geçip bir şeyler yapmasını söyledi.

Neyse ki, uzun bir süre sonra (bugün) tesadüfen Eren Bakıcı.com üzerinde yazmış olduğum o iletiyi hatırladım ve Gertie'ye gönderdim. (yokluğumu tartıştıkları için JoeGirl ve Bartuğ'a teşekkür etmek istiyorum, çünkü ben o konuyu nasıl buldum sorusunun cevabı <3) Bu yüzden Gertie'ye konuyla ilgili linki e-posta ile gönderdim ve o bana Batuhansland adresini geri verdi!
Çooook süper memnunum geri döndüm için! Her gün çevrimiçi olmayacağım ancak bu hafta sonu geri dönmeme özel yeni bir tema yapacağıım. 

Umarım hayla Jesse'ye ve Britney'E aşık olursunuz ve buraya geri dönmeye devam edersiniz, çünkü sizin için birçok sürprizim olacak (yani :P)

SİZİ SEVİYORUM <3 Batu

Tamam işleri daha net hale getirelim çünkü bazı yorumları okudum… Öncelikle buranın bir Jesse ve Britney sitesi olduğunu biliyorum ve sürekli Jesse ve Britney hakkında yazı yazıyor ama biz aynı zamanda insanız ve bazen bir şeyleri ortak alandan başka insanlarla paylaşmamız gerekiyor.Size en iyisini sunmak için sitelere ara vermek istemedim.  Sadece bu siteyi canlı tutmak istedim, böylece gelip bilgi alabilirsiniz.

İkincisi, pek çok kişi nasıl reddedildiğimi sormuş. İşte size bir eposta yayınlıyorum. Umarım beni daha iyi anlarsınız, bu kişi benden yaşça büyük ve sitemi ele geçirmeye çalıştı.
bunu yapmayacağım. İsmi geri vermiyorum. Bütün konuları aradım ancak senin siteni açık bıraktığına dair konuyu bulamadım, yada yazın artık orada değil. Olsun, eğer elinde bu siteye ayıracak zamanın varsa yeni bir tane yap ve kendine yeni bir isim bul. Domainin süresi dolmuştu ve site ismini ben hakettim  şimdi ismi talep ettiğiniz için teşekkür etmem mi gerekiyor? Etmiyorum. Attığınız epostaların hiç biri beni ilgilendirmiyor. Eğer bu siteyle ilgilenseydin domaini kaybetmezdin ve bende olmazdı, git kendine yeni bi tane oluştur halla halla. Artık eposta göndermeyi bırak!

“Bunu ne kadar havalı ve ne kadar | site için savaştığımı” görmenizi sağlamak için yayınlamıyorum… Sadece sizinle paylaşmak istediğim bir deneyim, eğer sıkılıyorsanız üzgünüm çünkü bu benim için çok kötü bir deneyimdi. Sonuç olarak geri döndüm ve daha mutlu edeceğimsizi.
Yorumlar
Yorum Gönder