Ünlülere Golden Globe Yağdı!

18 Ocak 2010 PazartesiSinema ve televizyon dünyasının sevilen isimleri geçtiğimiz akşam Golden Globe ödüllerinde ödüllendirildiler.
Geceye çok sayıda ünlü isim katılırken,ünlüler her zamanki gibi şıklıklarıyla kırmızı halıda yarıştılar.
Oscar'dan sonra en prestijli ödüllerden biri olan Altın Küre'de, son haftalarda listeleri alt üst eden "Avatar" en iyi film, filmin yaratıcısı James Cameron da en iyi yönetmen ödülüne layık görüldü. Yaşam boyu başarı ödülü ise, usta yönetmen Martin Scorsese'nin oldu.

En iyi yardımcı kadın oyuncu "Precious" filmindeki performansıyla Mo'Nique, en iyi yardımcı erkek oyuncu "Inglourious Basterds"daki oyunculuğuyla Christoph Waltz.

En iyi senaryo ödülünü "Up in The Air" ile Jason Reitman ve Sheldon Turner aldı. Gecede, en iyi animasyon ödülüne layık görülen "Up" filmi, besteci Michael Giacchio'ya da en iyi müzik ödülünü kazandırdı.

Müzikal veya komedi dalında en iyi film "The Hangover", en iyi kadın oyuncu Meryl Streep (Julie&Julia) ve en iyi erkek oyuncu Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes) seçildi.

Televizyonda drama dalında ise ödüllere doymayan "Mad Men" Altın Küre'de de en iyi drama dizisi seçildi. Drama dalında, en iyi kadın oyuncu ödülü "The Good Wife" dizisindeki Julianne Margulies'e, en iyi erkek oyuncu ödülü de "Dexter"daki katili canlandıran Michael C. Hall'a gitti.
Yorumlar
Yorum Gönder