Yağmur Günü Beyaz Giymek...

2 Şubat 2018 Cuma
Hiç yakınınızdan birini sorguladınız mı? Asla... Çünkü hepimiz bu insanlara güveniyor ve değer veriyoruzdur. Geçenlerde yakın olmadığım ama çevremde olan birinin bir insanın sevgilisini ayarttığını öğrendim.. Şaka gibi geliyor değil mi? Öyle tabi. İnsanlar gün geçtikçe farklı huylarını ve davranışlarını meydana çıkarıyor. Ama ne kadar saklarsa saklasın, insanlar er yada geç huylarını ve davranışlarını tekrarlıyor, kendini deşifre ediyor.

İnsanları tanımak hepimizin uzun zamanını alıyor. Ama eğer yanlış biriyle çıkıyorsak, yanlış biriyle arkadaşlık ediyorsak ve o kişinin istemediğimiz huylarını geç fark ettiysek hepimizin canı sıkılıyor değil mi? Bundan 2 yıl önce en yakın arkadaşını eski sevgilisinin evinde yakalamış biriyim ben. Artık kimsenin skandalları, anlattıkları bana tuhaf gelmiyor tatlım. Kendim ne kadar üzüldüysem, empati kurarak artık diğer insanların duygularını da anlar hale geldim. Ne yazık ki gün geçtikçe aşk ilişkileri, arkadaşlık ilişkileri bataklık haline geliyor. Ve bu bataklıkta en az 3 kişi mahsur kalıyor. Bunlardan biri mutlaka en derine batıyor. İşte o zaman ne mi oluyor, insan bataklıktan kurtulmak isterken bataklığın dibinde kayboluyor. Aldatıldın mı? Instagramdan çıkar, aldattığı kişiyi engelle. Gez, dolaş. Süslen, alışveriş yap. En şık sen ol, tüm gözler senin üstünde olsun. Herkes seni konuşsun, insanlar hakkında tweet atsın, whatsapp dedikodu gruplarında fotoğrafların boy boy düşsün. Yani, sonuç?
İnsanların diline düşmekten başka hiçbir şey... Bana diyeceksiniz ki, bunu sende yapmadın mı? Yaptım. Beterini yaptım, ama o dönemde yaptığım saçmalıklar dönüp dolaşıp bana geri döndü...
Şunu anladım; bunları yaptığında yağmurdan kaçarken doluya tutuluyorsun... En kötüsü de, sanki üst ve alt bedeninde beyaz elbiseler varken verdiğin frikik gibi insanların beyninde yer ediyor. Ve telafisi kolay olmuyor, insanların görüntüleri akıllarından silmesi zor oluyor. 
Siyah tshirtimle öpüyorum sizi ;)
Yorumlar
Yorum Gönder