Medyanın Yeni Hedefi: Merve Boluğur

3 Nisan 2018 Salı
Medya dönem dönem birilerinin üstüne gider ve onları bunaltır. Dünyada buna en büyük örnek Britney Spears, Türkiye'de ise Arda Kural'dır. Şimdi delirtilmek istenen isim ise Merve Boluğur gibi gözüküyor...
Merve Boluğur'u çocukluğumuzda Acemi Cadı'da, ergenliğimizde Küçük Sırlar'da, ergenlik çağımızdan çıktığımızda ise İçimdeki Fırtına'da izledik. Peki şuan sıkça adını duymamız neden?

Merve Boluğur, 16 Eylül 1987 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Tiyatro Bölümü’nde bir süre oyunculuk eğitimi aldı. 2006-2007 yılları arasında, Feride Kaytan’ın yönettiği fantastik gençlik dizisi Acemi Cadı’da Ayşegül adlı başrol karakterini canlandıran Boluğur, aynı yıl Keloğlan Kara Prense Karşı adlı sinema filminde Birgül karakterini canlandırarak beyazperdeye ilk adımını attı.

Bir röpörtajında aklında aslında hiçbir zaman oyunculuk olmadığını, arkadaşının amcasının ajansına bir ziyarette bulunduğunda reklam filmi için keşfedildiğini söyledi. 2 Cornetto reklamı ve birde acılı Burger King reklamında oynadı Merve Boluğur.
Acemi Cadı dizisiyle üne kavuştuktan sonra magazinden uzak yaşadı Merve Boluğur, olabildiğince dizi-filmleri ile gündeme gelmeye çalıştı. Bir dönem bu sektörden epey uzak durdu. Sevgilileri ise hiç ünlü kişiler olmadı, hep kendini iyi hissettiren insanlarla magazinden uzak ilişkiler yaşadı. Ailesine oldukça değer veren Boluğur, aynı zamanda epeyde ailesiyle ilgilendi.

2007 yılına fantastik korku filmi Gomeda ile başlayan Boluğur, Acemi Cadı’nın sona ermesinin ardından Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın başrollerinde yer aldığı Aşk Yeniden adlı TV dizisinin kadrosuna girdi. Genç oyuncu bundan bir yıl sonra ise Cem Görgeç tarafından yazılıp yönetilen Hoşçakal Güzin adlı TV filminde rol aldı.
2010 yazında 14 Temmuz 2010'da başlayan Küçük Sırlar ile adını tekrar duyurdu ve ilk defa Türk halkı tarafından kötü bir karakter rol model olarak alınmaya başlandı. Bu başarısını herkes gördü ve o dönem dizide başrol olan Sinem Kobal'dan başrol Merve Boluğur'a verildi. Bu olay gündeme bomba gibi düştü.
Bunu duyan medya boş durmadı tabi. Dergiler, gazeteler Merve Boluğur ve Sinem Kobal'ın büyük sorunlar yaşadığını hatta saç saça baş başa kavga ettiğini bile yazdı. Ancak ikili, aralarında hiçbir sorun olmadığını duyurmak için Kelebek Galeri'ye özel fotoğraflar bile çektirdi. Çok değil, bu ikili tekrar birbiriyle kıyaslanacak, aralarında kötü şeyler olduğu yazılacaktı. Ama şuan konumuz bu değil bu yüzden biraz öncesinden bahsetmeye devam edeceğiz.
55.Bölümden sonra Küçük Sırlar, Rtük ve toplumun eleştirilerine dayanamayarak final yaptı. Oysaki bu dizi daha sonrasında Avrupa, Rusya ve Ukrayna'da büyük ilgi gördü. Adına fan siteleri dahi açıldı hala daha izlenmeye devam ediyor, en çok seed edilen torrentlerden biri olarak yerini koruyor, ve eminim ki bu kadar iyi bir kadro bir daha bir araya getirilemez.

Küçük Sırlar'dan sonra Merve Boluğur Kuzey Güney dizisine kızıl saçlarıyla katıldı ve yine büyük bir ilgi gördü. Burada en iyi oyunculuklardan birini sergiledi, basının ilgisini ise sahnelerindeki cesurluğu çekti. Merve Boluğur bir süre sonra Zeynep karakterini sonlandırdı ve dizinin reytingleri oldukça düştü. Bu dönem Merve Boluğur uzun bir süre magazine düşmedi.
Öyle yada böyle, Merve hayatımızın hemen hemen her yerinde karşılaşabileceğimiz biri haline geldi. Türkiye'den Maybelline'e giden ilk güzellik elçisi oldu. Adriana Lima ile çektirdiği fotoğraf sosyal medyada yankı uyandırdı çünkü Lima'dan daha güzel gözüküyordu. Reklam filmi ilk Türkiye'de daha sonra bir kaç ülkede (çoğu Balkan coğrafyası) yayınlandı. Türkiye'nin belkide en güzel kadınını New York, Merve Boluğur olarak seçmişti. Çoğu ünlünün herşeyini verebileceği bir Maybelline defilesi gördü Merve Boluğur. Çok ünlü oldu, güzelliğiyle, aseletiyle magazine oturdu.

Kısa zaman sonra Murat Dalkılıç ile olan ilişkisi gündeme oturdu. Ayrılıkları-tekrar barışmaları gibi pek çok olay magazini meşgul etmeye başladı. Merve Boluğur'un ilk defa bu kadar meşhur olan bir ilişkisi oldu. Murat Dalkılıç'ın defalarca Merve Boluğur'u aldattığı söylentileri gündeme düştü. Ancak ikili, bunların yalan olduğunu göstererek evlendi. Evliliklerinden 1 yıla yakın bir süre sonra magazinde ayrılacakları söylentileri başladı. Merve ve Murat bunu ne kadar yalanlasada bir süre sonra boşanma kararı aldıklarını basın aracılığıyla duyurdu. Anlaşmalı olarak tek calsede boşandılar. 
Basın ikilinin ayrılma nedenini daha önce ünlü olmak için resmen kendini yırtmış ve çoğumuzun İşte Benim Stilim yarışmasıyla tanıdığı Şilan Makal'a bağladı. Ancak çok geçmeden Merve Boluğur ve Şilan Makal, günah keçisinin Şilan olmadığını aksine Merve ve Şilan'ın çok yakın iki arkadaş olduğunu söyledi. Ayrılıktan sonra Merve Boluğur uzunca bir süre sessiz kaldı.
Ayrıldıktan bir kaç ay sonra gündeme yeni bir bomba daha düştü. Hande Erçel ve Murat Dalkılıç'ın ilişki yaşadığı iddia edildi. Ancak ortada herhangi bir fotoğraf, video yoktu. Murat Dalkılıç'ın Instagram fotoğrafları arasında Merve ile fotoğrafları ve evlilik fotoğraflarıda dahil duruyordu. Ayrılmalarından bir kaç ay geçmesine rağmen Murat Dalkılıç'ın bu kadar hızlı bir şekilde yeni bir ilişkiye başlayacağına hepimiz inanmamıştık. Merve Boluğur bu sıralar eski eşi ile takipleşiyordu ve Murat Dalkılıç'ında fotoğrafları hala duruyordu. Ve ortada bir delil yoktu.
Daha sonra basına Murat Dalkılıç hayranları tarafından gizlice çekilmiş bir fotoğraf sızdırıldı. Fotoğrafta Murat ve Hande yanyana samimi bir şekilde duruyorlardı. Bu fotoğraf magazine düşünce, Merve Boluğur eski eşi Murat Dalkılıç'ı takipten çıkardı. Murat Dalkılıç ise, fotoğrafları hala silmemişti. Derken Hande Erçel ile Murat Dalkılıç ilişkilerini resmen açıkladı. Aynı hafta Hande Erçel'in bu fotoğraflardan rahatsız olduğunu ve sevgilisine bu fotoğrafları yayından kaldırması için baskı yaptığı söylendi. Bunu doğrular gibi Murat Dalkılıç fotoğrafları kaldırdı.
Ayrılmadan önce İçimdeki Fırtına dizisiyle gündeme gelmiş, ve dizisi reytinglere kurban olunca başırılı bir kadroyla yola çıkan İçimdeki Fırtına dizisi bitmişti ve bu konuda epey eleştiri almıştı. Merve Boluğur'un ise her şey üst üste başına geliyor gibiydi. Dizisi bitti, anlaşmazlıklar yaşadı, boşandı, eski kocası boşanır boşanmaz yeni bir aşka yelken açtı. Ancak hiçbir zaman mutsuzluğunu belli etmedi. Aksine daha çok işine odaklanmay çalıştı. Medya onu depresyonda olarak göstermek için elinden geleni yaptı. Dizisinden sonra saçlarını tekrar değiştirdi.
Boşandıktan sonra ise saçlarını kestirip kahverengiye boyattı. Çoğu kişi bu yaptıklarını mutsuzluğuyla bağdaştırıyor ama Merve genel olarak zaten saçlarıyla uğraşan bir isim.
Peki Merve Boluğur şuan ne yapıyor? Kendisi iş kadınlığınada adım atarak, kendi makyaj markası ve kendisiyle özdeşleşen kırmızı rujunu kendi üretmeye başladı. Yapılan yorumları henüz okumadım ama konu Merve olduğunda ve kendisininde kaliteli bir isim olduğunu var sayarsak kalitesiz bir iş olmadığından eminim. Seni seviyoruz, Merve!
Yorumlar
Yorum Gönder