''This Is America'' İlk Haftasını 1 Numarayla Kapattı!

12 Mayıs 2018 Cumartesi
Donald Glover'ın bugün itibariyle ''This Is America'' şarkısı 1. haftasını tamamladı. İşte liste başarısı satış, youtube izlenmeleri ve dinlenme sayısı. Bu ayrıntıları öğrenmek için haberi okuyun!
Donald Glover için en iyi zamanlar olmalı. 
Bildiğiniz üzere Donald Glover yeni single'ın konusu olarak ırkçılık, Amerika politikası ve sosyal medyanın gençler üzerinde olumsuz etkisini seçti. Tartışmalara konu olan, ve gündeme bomba gibi oturan şarkı bu hafta tam tamına 1 haftasını doldurmuş oldu.

Peki ya, Donald bu haftada ne yaptı? Liste başarısı nasıldı ve satışları nasıl?
Şarkı Spotify ve iTunes'da 1 numara olmayı başardı.
Şarkı YouTube üzerinde bir hafta 85 milyon tık aldı. 50 milyon stream aldı ve toplamda 65.000 kopya sattı, milyonlarca kez radyolarda çaldı.

İlk hafta sonu final takvimi 13 Mayıs Pazar gününe kadar kamuoyuna açıklanmayacak olsa da, kesin olarak doğru olan bu rakamlar. Bu başarı ile önümüzdeki haftada Billboard listesinde birinciliğini koruyacak yani yeni çıkan şarkıların şuanlık 1 numara olma şansı kalmadı.

Bu başarı, Glover'a kariyerindeki en hit şarkı sıralamasını verdi. Bundan önce en yüksek liste başarısı ''Redbone''dı. İlk gün 20ye yükseldi ve 2.haftasında 1 numaraya, ilk haftasında sadece 12 numaraya yükselmişti. 

Tebrikler Glover!
Yorumlar
Yorum Gönder