3 Yıl Önce Bugün; Ariana Grande'nin Donut Yalaması ve Amerikalılara Nefret Söylemi

7 Temmuz 2018 Cumartesi
3 yıl önce bugün, küçük bir şarkıcı kız sosyal medya üzerinden linç yiyordu. 7 Temmuz 2015'te Ariana Grande, bir donut dükkanına girip dansçısıyla öpüştükten sonra sahipsiz donutlardan birini yaladı ve ''Amerikalılardan nefret ediyorum'' dedi.

Grande, bunun üzerine sustuktan sonra 20'lik dişlerinin ağrısının geçmesini beklediğini söyleyen ve özür dileyen bir videoyu YouTube hesabında paylaştı aynı zamanda Twitter üzerinden, özür dilediğini belirten bir iPhone Not Screenshoot'u paylaşmıştı.

Ariana Grande, videoda dansçısı Ricky Alvarez eğleniyor, öpüşüyordu. Ve satıcıya sunulan donutlardan birini yalayıp ardından yakalandığında ise ''Amerikalılardan nefret ediyorum, Amerikadan nefret ediyorum.'' kelimesini kullanmıştı.

Önceki bir Business Insider raporuna göre o donutlar, habersiz bir müşteriye satıldı. Olayı takiben, Grande yoğun bir tepkiyle karşılaştı. Yani ertesi gün, uzun bir iPhone notları ekran görüntüsü özürü ile Twitter'a geri dönmüştü.

Özür metninin ise tam hali şöyleydi:
"Ben bir Amerikalı olmaktan çok gurur duyuyorum ve her zaman ülkemi sevdiğimi açıkça belirttim. Özel bir anda söylediğim, donut satın alan arkadaşımla, bağlamdan çıkarıldım ve özür dilerim benim seçimimle daha fazla takdir yetkisini kullanmama, sağlıklı beslenmenin savunucusu olarak benim için yemek çok önemli ve bazen Amerikalıların ne kadar özgürce yaşadıklarını ve üzerimize düştüklerini söylemek istiyorum. Bir bütün olarak sağlık ve toplumu ele aldığımızda Amerika Birleşik Devletleri'nin dünyadaki en büyük çocuk obezite oranlarından birine sahip olması beni üzüyor, kendimizi ve çocuklarımızı aşırı yeme tehlikeleri ve aşamadığımız zehir hakkında eğitmek için daha çok şey yapmalıyız. Vücudumuzun iyiliği için gıda endüstrisinden daha sağlıklısını, daha fazlasını talep etmeliyiz, ancak kendimi nasıl ifade ettiğimi daha iyi bilmeliydim ve başkalarına karşı yeni sorumluluğumun kamusal bir figür olarak gözüktüğümü tamamen unuttum, bende bir insanım.Daha iyi olmaya çalışacağım. MLB gösterisinde beni bekleyenlere duyurum, acil durumlarım var 20'lik dişlerimle alakalı. İyileşme nedeniyle, gösteriye katılamam. Yakında tüm hayranlarımla mutlaka daha iyisini göstereceğim. Bu söz ve kötü sözlerimle birini kızdırırsam bir kez daha özür dilememe izin verin lütfen. - Ariana Grande"
Yorumlar
Yorum Gönder