Popüler Panseksüel Ünlüler!

20 Temmuz 2018 Cuma
Natalia Negrotti'nin panseksüelliği bazılarına sürpriz gibi gelse de, endüstride yalnız değil! Miley Cyrus, Brendan Urie & Jazz Jennings, birkaç panseksüel ünlüden sadece birkaçı!

Panseksüellik ise şöyle tanımlanabilir; biyolojik cinsiyet, cinsiyet ya da cinsiyet kimliği ile ilgili olarak cinsel tercihte sınırlandırılmayan ya da daha kolay anlaşılırı; her türlü cinse karşı ilgi duyabilmektedir.
Peki tanımını yaptık bunun Biseksüellikten farkı ne diye sorabilirsiniz. Panseksüelleri, Biseksüellerden en net ayıran özellik; Biseksüeller hem kadını hem erkeği romantik, cinsel, duygusal olarak çekici bulurken, Panseksüeller ise erkeği, kadını, interseksi, transeksüeli, travestileride romantik-duygusal ve cinsel çekici bulabilmektedirler.

Birçok ünlü, son birkaç yılda panseksüel olarak medyada gündeme geldiler. En son The Challenge'nin Natalia Negrotti'si. Natalia, 28 yaşındaki oyuncu kadrosu Kaleigh Morris'in geçtiğimiz yıl sosyal medyada çektiği bir çocuk acının ardından Salı gecesi The Challenge: Final Reckoning'in bir parçası oldu. “Ben panseksüelim ve şu an da iyiyim,” dedi, aynı zamanda şu anda bir kadınla ilişki içinde olduğunu dile getirdi. Daha sonra konuşmaya devam etmek için Twitter'a gitti, “Yazdıklarımı, aynı şeyle savaşan insanlarla paylaşmak için yazdım. Eylemleri için kimseden nefret etmeyin. Bilgili olmayan insanları eğitmek için platformumu kullanmak istedim. Sevgi ve eğitim yaymaktan nefret etmeyelim. ”
Natalia, Ekim 2015'te panseksüel olarak çıkan Miley Cyrus da dahil olmak üzere, eğitim ve sevgiyle mücadelede birçok kişiyi ve gururlu ünlüleri bir araya getiriyor. “Ben bu konuda çok açığım. Ben panseksüelim. Ama ben bir ilişkide değilim. 22 yaşındayım, randevuya çıkıyorum, ama her iki haftada bir tarzımı değiştiriyorum, başka biri yanımda olmak istese bile.'' demişti. 2017'de duygularını Billboard'a yineledi: “Kim olduğumun yaptığım seksle bir alakası yok, ben çılgın bir panseksüelim''. Cinselliği konusunda çok dürüst olan bir başka ünlü de Nico Tortorella.
Genç aktör, uzun bir zaman önce kendini panseksüel olarak tanımladı ve şuan bir queen bayanla evli. Ayrıca kendisinin biseksüel olarak tanımlanmasınıda hiçbir zaman doğru bulmamıştır. ''Ben bu olayı konuşmaya ilk başladığımda biseksüel terimini beğenmedim çünkü bence bu şuan içinde bulunduğumuz kuşak için biraz tarihiydi; insanlar bunu kullanmıyordu. İnsanları bu kutuya koyar. [Ama] biseksüel terime saygı duyarım. Kullanıyorum çünkü saygı duyuyorum.''

Farklılıklara her zaman açığız ve saygılıyız!
Yorumlar
Yorum Gönder