Ariana Grande - Sweetener + Albüm İncelemesi

17 Ağustos 2018 Cuma
Yıllardır beklenen albüm sonunda geldi. Adını, çıkış tarihini biliyorduk ve sabırsızlıkla bekledik. Ancak ''Sweetener'' beklediğimize değdi mi, bunu bugün burada tartışacağım.

Ariana Grande, yeni albümü için hayranlarını 2 kez bekletti. Pek çok şey yazıldı, çizildi, konuşuldu. Bazı sahte listeler yeni albüm listesi diye bize duyruldu. Ama bunca dedikodudan sonra albüm nihayet dinleyicisiyle buluştu.

Takvimlerin işaretli zamanıydı ''17 Ağustos 2018''. Ariana Grande, bu tarihe ertelemişti yeni albümünü, sırayla singleları eskittik. ''No Tears Left To Cry'' ''Light Is Coming'' ve son olarak ''God Is A Woman''.

Geçtiğimiz haftalarda Ariana, ''Pete'' isimli şarkısının adını ''Pete Davidson'' olarak değiştirdiğinide söylemişti. Bunun neden olduğu konusunda en ufak bir fikrim bile yok, örneğin Britney Spears eğer bir şarkısına ''Kevin Federline'' ismini verseydi muhtemelen kendini bir yerden atardı. Bildiğimiz üzere evliyken birlikte yaptıkları diziye bile ''hayatımın, kariyerimin hatası'' diyor.

Gel gelelim şarkı listesine; Şarkılar küçük harflerle yazılmış, sanki biri Iphone'dan ismini koymuş gibi ama tabikide bu albümün kötü değil havalı durmasını sağlamış.

Şarkılar ise açıkçası bana göre bunca yıl, bunca zaman beklenecek şarkılar değil. Çok daha iyileri var. Şarkı listesi ise şöyle;
1. raindrops (an angel cried)
2. blazed (feat. Pharell Williams)
3. the light is coming (feat. Nicki Minaj)
4. R.E.M
5. God is a woman
6. sweetener
7. succesful
8. everytime
9. breathin
10. no tears left to cry
11. borderline (feat. Missy Elliott)
12. better off
13. goodnight n go
14. pete davidson
15. get well soon

Benim favori şarkılarım ise; singleların hepsi, everytime, breathin, borderline ve goodnight n go.
Yorumlar
Yorum Gönder