Ariana Grande'nin Şarkıcılığı Mı Yoksa Özel Hayatı Mı?

17 Aralık 2018 Pazartesi
Kendimizi engellesekte, Ariana Grande'den gözlerimizi ayıramıyoruz.

Top listelerde 1 numaraya ulaşan, stream konusunda çok güçlü olmuş son şarkısı ''thank u, next'' ile büyük başarı elde eden Ariana Grande bunca büyük eleştirmenden, övgüler alırken kişisel hayatı herkes için bir gösteri haline geldi. Benim gözüm ise buna tamamen kapalı olabilir, çünkü Ariana Grande'nin hiçbir zaman özel hayatını araştıran biri olmadım.

Ariana'nın üstte söylediğim şeyin -özel hayat- farkında olduğunu biliyoruz.  ayın başlarında Billboard Kadınları Müzik etkinliğinde Yılın Kadını için kabul konuşması sırasında, Ariana, hayatında profesyonel olarak en iyi yıl ve kişisel olarak en kötü yıl olduğunu söylemişti.

“Bu gerçekten çok özel. Bu, kariyerimin en iyi yıllarından biri ve hayatımdaki en kötü yıllarda bu yıla girmiş gibi.'' dedi. “Sadece şunu söylüyorum çünkü çok fazla insanın şu anda benim pozisyonumdaki birisine bakacağını düşünüyorum, Yılın Kadını, zirvede olabilecek bir sanatçı, onun ulaşabildiği büyük kitleler var, büyük bir çağrışım yapabiliyor.''

“Bunu yaparım, ama kişisel hayatım devam ettiği sürece, ne yaptığımı bilmiyorum,” diye devam etmişti. “Evet, çok çatışan bir olaydı. Sadece bir sonraki bölümün ne getireceğine dair bir fikri olmayan birileri varsa, bu konuda yalnız değilsiniz demek istiyorum. ”

Eski erkek arkadaşı Mac Miller'ın ölümünden sonra nişanlısı Pete Davidson'dan ayrıldı. Pete bu sırada, Ariana'nın fan kitlesinden oldukça eleştiri aldı ve baskı gördü. SNL oyuncusu, bu derdini açıkça söylemekten çekinmemişti ve hatta akıl sağlığından şüphe ettiğini söylemişti.

Hafta sonu, Davidson, Instagram üzerinden endişe verici bir mesaj yayınladı; “Artık bu dünyada olmak istemiyorum. Burada senin için kalmaya çalışıyorum, elimden geleni yapıyorum ama aslında ne kadar dayanabileceğimi bilmiyorum ” yazdı.

Grande ayrıca Kanye West ve Drake’in Twitter savaşına birden girdi. Kanye, Drake'i zorbalık ve alayla suçladı. “Çocuklar, internette tartıştığım yetişkin erkeklerin olduğunu biliyorum ama miley ve ben bu gece güzel, yeni şarkılarımızı bırakıyoruz, öyleyse sadece birkaç saat gibi bir sürede hasta olmaz isek şarkıları paylaşayacağımızı düşünüyorum, teşekkür ederim'' yazdı.

Drake ise Twitter'da Ariana'nın akıl sağlığı için üzgün olduğunu söyleyen alaycı bir tweet attı.

Ariana Grande’nin kişisel hayatı, sık sık müziğinin dünya çapında ne kadar iyi performans gösterdiğinden, ya da dinleyicilerin yeni şarkıları her zamankinden daha fazla stream etmesinden dolayı sık sık internete sıçradı mı? Çünkü kişisel hayatı, sinematik-romantik bir trajediye benziyor değil mi? 

Bu aslında kariyer açısından bilhassa güvencesiz ve dürüst bir yaklaşım. Pop yıldızlarımızın bizi eğlendirmesini bekliyoruz, ama mutluluklarının pahasına olduğu anlaşılıyor değil mi? Ariana'nın Mac Miller ve Pete Davidson ile olan ilişkileri, web boyunca sayısız öyküye (ve dolara) ilham kaynağı oldu, fakat aynı zamanda “thank u, next” şarkısının başarısınında bu olduğunu söylemeden edemeyiz değil mi?  Bir pop şarkısına dönüştürülen gerçek hayat, Ariana'nın zaten stratosferik şöhretine yardımcı oldu. -yeni zirveler-

Ariana'nın kişisel hayatı bu kadar da açık olmasaydı, Ariana kariyerinde başarılı olur muydu? Eğer ayrılıkları suçlu bir zevkten mahrum olmazsa, ezgilerine yatırım yapılır mıydı? Sadece akılda kalan sözlerden dolayı değil, aynı zamanda ilişkilerine dair bir yorum olduğu için son şarkısı bu kadar hit olmadı mı?

Ariana Grande, bundan sonra Dangerous Woman tadındaki bir albümü zor çıkartır gibi duruyor, ancak özel hayatında belki ''Dangerous Woman'' tadı verebilecek bir yapıya sahip olduğunuda bu yıl ortaya açıkça koymuş gibi gözüküyor.
Yorumlar
Yorum Gönder