Ricky Martin Sözünü Tuttu!

6 Aralık 2018 Perşembe
Ricky Martin, Maria Kasırgası'nın ardından Loíza, Porto Riko'da inşa edilmesine yardım ettiği evlerin anahtarlarını sahiplerine teslim etti.

Her fırsatta Porto Riko'ya uçan Ricky Martin, geçtiğimiz yıl Maria Kasırgasından evleri ve yaşamları zarar gören aileler için kampanya başlatmıştı. Evlerin bakımı ve inşasını gönüllü karşılayan Martin, Loíza kasabasını dün ziyaret ederek anahtarları sahiplerine teslim etti.

Martin bir basın açıklamasında, "Fonumuza yaptığınız her katkı sayesinde, evleri yeniden inşa ediyoruz, yüzlerce aileye umut ve koruma sağlıyoruz." dedi.

Süperstarın adını alan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ricky Martin Vakfı, kayıplardan sonra yeniden inşa edilen evleri teslim etti. Evlerin belirlenmesi ve yeniden yapılandırılması Mart ayında başladı ve amaç 2019 sonbaharında yaklaşık 225 aileye anahtar vermek.

Yeniden yapılanma projesinde, 30'dan fazla Loíza sakinleri çalışıyor ve her bir alıcı, evinizin yeniden inşasında işbirliği yapmaktan başka, boya, döşeme ve diğer öğelerin rengini seçiyor. Ayrıca bu inisiyatifin bir parçası olarak Tau Center'da atölyeler de onlara destek oluyor.

Fonların bir kısmı, Martin Twins, Valentino ve Matteo tarafından tasarlanan Porto Riko bayrağıyla siyah bir tshirt satan viral kampanyası sayesinde gündeme geldi. Kampanya Maluma, Luis Fonsi, Bad Bunny, Will Smith, Marc Anthony ve daha bir çok ünlü isim tarafından desteklendi.
Yorumlar
Yorum Gönder