Katy Perry'nin Britney Spears Hakkında Olumsuz Yorumları

4 Şubat 2019 Pazartesi
Artık doğru olanı yapmayı ve siteme bu haberi taşımayı düşündüm. Bu tip polemiklere, sitemde yer vermemekten yanaydım. Ama artık olay büyüdü aynı zamanda merak edende çok insan oldu. Ve bu olayı derinlemesine inceleyen bir kaynakta henüz yok. 

O zaman hazırsanız, Britney Spears ve Katy Perry arasındaki bu çekişmeye birde biz bakalım. Elimden geldiğince, olayları tarafsız yorumlayacağım.

Katy Perry'nin aslında Britney'e saldırması daha yeni değil. Çok değil, 2013 yılında ''Smurfs 2'' galasında yan yana gelip çok mutlu iki dost gibi poz vermişlerdi. Britney, kendisi hakkında olumlu düşüncelerde bulunmuştu. Ancak gel gelelim yıl 2015 olduğunda Katy Perry bir atağa geçti. Britney, o zaman Iggy Azalea ile ''Pretty Girls'' şarkısını çıkarmış, yeni albümüne hazırlık yapıyordu.

Katy'nin özellikle Britney'nin 2007'deki zor zamanları ve depresyonuyla ilgili kamuoyuna atıfta bulunduğu pek çok geçmişi var. Örneğin aşağıdaki tweette Britney'nin saçlarını kazımasıyla dalga geçiyor, bunu resmi Twitter hesabından paylaşıyor.


Bir radyo programında şu kelimeleri sarf ederek Britney hayranlarının nefretini de kazanmışlığı var; ''Sanki 1 numara olmak ve ateşli olmak yaşamak için çok fazla. Gelecek yıl kafamı tıraş edeceğim, bu kadar baskıyı kaldıramıyorum. Ve sizin arabanızı bir şemsiyeyle darp edeceğim.''
The Archive of Shade (@theartofshade_)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ve tekrar haddini aşan, bu konulara değinen bir şakayı Grammy ödüllerinde yaptı. Grammy ödül törenlerinde Ryan Seacrest, Katy Perry'e ''neden müziğe bu kadar ara verdin?'' sorusunu yöneltiyor, Katy ise bu soruya ''Buna ara değil, akıl sağlığıyla ilgilenmek denir'' diyor. Ardından da ''henüz saçlarımı kazıtmadım, iyiyim.'' açıklamasını yapıyor.


Peki bu olayların tekrar fişeklemesinin sebebi olan olay ne? Cuma günü, Katy Perry, Instagram üzerinden prodüktör Greg Wells'ın bir soru-cevap etkinliği yaptığı dergi röpörtajını Instagram hikayesinde paylaştı. Paylaştığı fotoğrafta Greg, Britney'i küçümseyerek Katy'i övüyordu. Yazıda Greg; ''İnsanlar Katy Perry'nin Britney Spears gibi bir senaryoyu ezberleyip, onu konuşuyormuş gibi yaptığını sanıyor.'' diyor. Katy Perry, ise bunu kalp içine alarak Instagram hikayelerinde paylaşıyor.
Britney her zaman yaptığı gibi sessizliğini koruyor. Yıllardır kendisi hakkında denilen hiçbir şeye cevap vermeyen Britney, bu seferde sessizliğini koruyor. Ancak yıllara baktığımızda bir akım, bir çağ başlatmış bir kraliçenin hakkının yendiğini, üstüne gidildiğini görüyoruz.

Elbette ki buna ses çıkaran sadece hayranlar değil, örneğin dün The Washington Post gazetesi Katy Perry'nin Britney Spears üzerindeki kötü yorumlarına en az hayranlar kadar içerledi ve şunu paylaştı; 
'' Britney Jean Spears pop müzik için senden çok daha fazlasını yaptı, Katy Perry. Yerine otur ve haddini, yerini bil! Önce Britney'nin 2007’nin dağılmasına gülüyorsun, şimdi de ona robot mu diyorsun? Ayıp sana!'' [Kaynak]

Bu olayın daha ne kadar süreceğini elbette kestiremiyorum, ama emin olduğum şey Britney Spears'ın ve takımının buna da hiçbir zaman cevap vermeyeceği. Katy ise bu saldırıları devam eder m,, bilemiyorum. Ama 2007'de yaşananlarla dalga geçmesi, sürekli Britney'e saldırması ve bunun üstünden prim yapması da gerçekten hoş değil. 
4 yorum on "Katy Perry'nin Britney Spears Hakkında Olumsuz Yorumları"
  1. Bu konu hakkında en açıklayıcı yazı! Tebrik ederim...

    YanıtlaSil
  2. bende bu olayi ariyordum, gercekten guzel bir yazi olmus

    YanıtlaSil