Başıma Gelen Olaylar Sürüsü

23 Mart 2019 Cumartesi
Upuzun bir zamandan sonra tekrar herkese merhaba! 

Yazmayalı çok uzun zaman oldu ki, neredeyse her gün yazı gireceğim günü bekledim ve nihayet o gün geldi. Biraz fazla uzun sürdüğünün farkındayım ancak şanssızlık peşimi hiç bırakmadı... Bildiğiniz üzere bilgisayarımı servise bırakmış, sorunlarının giderilmesini bekliyordum.

Ancak bilgisayarı teslim ettiğim 15 Şubat günü, servis çalışanı sorunlarımı yanlış girmiş, defalarca servisi ve bilgisayar şirketini aramama rağmen sorunu çözmeyip bana bilgisayarı geri teslim ettiler. Kontrollerini sağladığımda bilgisayarın çok daha kötü bir durumda olduğunu gördüm. Bilgisayarı açtığımda ne web sitemle ilgilenebilirdim ne de başka bir photoshop programı indirebilirdim çünkü %100 CPU, %100 Bellek ve %100 Disk gösteriyordu, yani en ufak bir şey yüklediğimde muhtemelen bilgisayar çökebilirdi. Bu nedenle ertesi günü teknik servise tekrar gittim. 

Bilgisayarı bu sefer yazdıklarını kontrol ederek servise geri verdim. Yaklaşık 2 hafta sonra tekrar teknik servis ve bilgisayar servisini aradım. Ürünü teslim alabileceğimi söylediler -bu arada beni hiçbir şekilde bir cihazın durumuyla ilgili bilgilendirmediler- Artık son olması dileğiyle, bilgisayarı almaya gittim ve bu sefer eve götürmeden önce kontrollerini en yakın arkadaşımla orada yapmak istedik, açtığımızda bellek-disk-cpu aynı gözüküyor ve daha da kötüsü bilgisayarda konsol hostlar çalışıyordu. Orada konsol hostların normal olmadığını düşündüm rahat 6-8 adet host açıktı. Görev yöneticisine baktığımda, hostların windows kullanıcısı tarafından çalıştırıldığını ve system32 dosyasının içinde olmadığını gördüm yani, bilgisayarda trojan vardı!

Orada bilgisayarın sözde tamirini yapan kişiye bilgisayarımla ne yaptığını sordum ve neden bilgisayarda trojan olduğunu sorduğumda bana ''benim bu konu hakkında çokta fazla bilgim yok'' aslında diyerek cevap verdi. Düşünün, teknik servis ve resmi. Ancak bilgisayardan anladığı yok, daha da kötüsü artık hangi çalışanın dnasının olduğunu bilmediğim kıllar bilgisayarımın üstünde duruyordu ve bilgisayar toz duman içindeydi. Bilgisayarım beyazdır ve hep tertemiz kullanırım. Orada 3-4 kişi daha geldi ve bilgisayarı yeniden başlatalım gibi saçma bir düşünce içine girdiler, neyse ki girmişler ve bilgisayarın bu sefer açılmadığını gördük.

Bu arada ben sinir krizi geçiriyordum ve teknik servisin müdürü saygısını koruyamayarak bana ''kapa çeneni'' demeyi kendinde hak gördü ve senli-benli bir tavır sergiledi. Gerçekten iğrenç bir ay geçirdim ve sebebi bu teknik servis oldu. 1,5 hafta bekledikten sonra değişim kararı çıktı ve para iadesi yapılacağı söylendi. Bu yüzden rapor beklemem gerektiği söylendi, ancak rapor çıkmak bilmedi ve bu süreç içinde tekrar tekrar aramak zorunda kaldım. Kısacası, raporu aldıktan sonra aldığım yere giderek yeni ve başka bir marka bilgisayar aldım ve şuan gerçekten memnunum. İçime sindi, ve performansını gerçekten beğendim. Site güncellemelerine kaldığımız yerden devam edebiliriz, gerçekten sitemden uzak kaldığım her gün bana resmen eziyet oldu.

Galeri'yi en kısa sürede yenileyeceğim ve temayı komple yeniledim. Buna uygun sayfaları ve diğer şeyleride düzenleyeceğim ancak bu biraz zaman alacağından lütfen sabredin ve bu sırada yeni haber, yazı ve görsellerin keyfini çıkarın!
5 yorum on "Başıma Gelen Olaylar Sürüsü"
  1. Yazdıkların gerçekten çok zor şeyler, geçmiş olsun diyorum öncelikle.
    Sitene gelince, yeni tasarım çok güzel olmuş ve iyi düşünülmüş.
    Tekrar hoşgeldin özledik seni.

    YanıtlaSil
  2. Geçmiş olsun, iyi ki döndün!

    YanıtlaSil