Happy Birthday, Femme Fatale ♥

25 Mart 2019 Pazartesi
Bugün günlerden 25 Mart. 2011 yılında, Britney Spears, Femme Fatale isimli şarkısını piyasaya sürmüştü. Albüm toplamda 2 milyon satış gerçekleştirmiş, ismi 2 Şubat 2011'de çıklanan ve 29 Mart 2011'de piyasaya sürülmesi düşünülmüş ancak albüm sızınca 25 Mart'ta piyasaya sürülmüş olan 7. stüdyo albümüdür.

Albümün ilk teklisi ''Hold It Against Me'' olmuştur.11 Ocak 2011'de yayınlanmıştır. Şarkı Billboard Hot 100 ve Canadian Hot 100 listelerine ilk sıradan giriş yaptı. Billboard Hot 100 listesinin 52 yıllık tarihinde listeye ilk sıradan girmeyi başaran 19. şarkıdır.

İkinci tekli ise ''Till The World Ends'' olmuştur ve bu klibe iki adet klip hazırlanmıştır. Ayrıca bu şarkı Britney'e MTV VMA'de En İyi Pop ödülünü kazandırmıştır, aynı gecede Spears Michael Jackson Yaşam Boyu Onur Ödüllünü kazanmış oldu.

Britney, internet sitesinde yaptığı bir oylamayla hayranlarından 3.teklisini seçmesini istedi. Ve hayranlar en çok ''I Wanna Go'' isimli şarkıyı istediklerini oylarıyla belirttiler. 

Britney, 4.tekliyi hayranlarının isteği üzerine yayınlama ihtiyacı hissetti, ve bunun için ''Big Fat Bass'' şarkısını düşünüyordu. Ancak hayranlar, sosyal medyada ''Criminal'' şarkısının daha farklı bir sounda sahip olduğunu belirterek kampanya başlattılar. Bunun için klip bu şarkıya çekildi. Klipte o dönem ki nişanlısı Jason Trawick rol aldı. Klip +18 olarak yayına sürüldüğünden ve o zamanlar YouTube'da yaş sınırının sadece üyelikle onaylanmasından dolayı çok bir izlenim elde edemedi ancak radyolarda çok çaldı ve 3,5 milyon satış grafiği sergiledi. Türkiye'de ise oldukça popüler oldu.
Yorumlar
Yorum Gönder