İyi Ki Doğdun, Livin' La Vida Loca!

24 Mart 2019 Pazar
Bugün pop müzik tarihinin en önemli hitlerinden biri olan ''Livin' La Vida Loca'' şarkısının doğum günü. Ricky Martin'in ilk uluslar arası büyük hiti, 20 yıl önce bugün piyasaya sürüldü.

“Livin’deki La Vida Loca” 23 Mart 1999’da piyasaya sürüldü. Şarkı beklenenden fazla ilgi topladı ve ilk defa bir Latin müzik ismi dünya sıralamasına giriş yaptı. 

Ricky, Livin La Vida Loca şarkısı yayınlanmadan önce pek çok tiyatro, dizi-film'de oyunculuk yapmasının yanı sıra pek çok İspanyolca şarkı yayınlamıştı.Solo kariyerine geçmeden önce ilk olarak birkaç yıl boyunca Menudo adlı erkek gruptaydı. 1991-1998 yılları arasında pek çok övgü toplayan 4 adet İspanyolca albüm piyasaya sürdü.

“La Vida Loca”, 1998'de FIFA Dünya Kupası'nın resmi şarkısı haline gelen “La Copa de la Vida (The Cup of Life)” dışında İngilizce olan ilk büyük hitiydi.Billboard Hot 100'de, beş hafta boyunca bir numara olarak kaldı ve derginin yılsonu raporunda ilk 10 başarılı şarkıya girdi.

Şarkı aynı zamanda 1999 ve 2000 yılları arasında sayısız ödüller kazandı. 1999'da En İyi Pop ve Dans Videosu dahil olmak üzere 1999 MTV Video Müzik Ödülleri'nde birkaç ödül aldı. “Livin' La Vida Loca” aynı zamanda kendi albümünün dünya çapında 15 milyon kopya satmasına yardımcı oldu.

Ayrıca Ricky, kendisini bu kadar üne kavuşturan şarkının 11.yılında resmi internet sitesinde eşcinsel olduğunu duyurmuştu. Bugün aynı zamanda Ricky Martin'in resmi olarak ''gay'' olduğunu açıkladığı gün olarakta tarihe geçti. Ricky Martin sitesinde ''Eşcinsel bir adam olduğumu söylemekten gurur duyuyorum, olduğum kişi olarak çok mutluyum'' açıklamasını yapmıştı.
1 yorum on "İyi Ki Doğdun, Livin' La Vida Loca!"