The Wanted Grubu Şuan Ne Yapıyor?

30 Mart 2019 Cumartesi
Öncelikle herkese tekrardan selam! Yazmayalı birkaç gün oldu, ve bu süre zarfında gerek tema, gerek içerik konusunda çok destekleyici mesajlar aldım. Hepinize teşekkür ediyorum bunun için. Bir önceki inceleme yazım 3 günde 50 küsür okunmayı geçtiği için bugün başka bir konuya değinmeyi düşündüm. Öncelikle çok önceden 2012-2014 arasında gerçekten beğendiğim ancak sonra dağılmaya karar veren The Wanted grubundan bahsetmek istedim.

Çoğumuz onları, ''Glad You Came'' ve ''Chasing The Sun'' gibi hit şarkılarla tanıdı. Çok değil, kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine ulaştılar. Ve dönemin en popüler ''One Direction'' grubuyla haklı olarak kıyaslandılar. O dönem gerçekten pop müzikten hoşlananlar The Wanted dinlerken, ergen kesim ise One Direction dinliyordu. Yani bir nevi, tipik boyband ancak hitap ettiği kesimler farklı olan iki grup. Biri elit ve üst düzeye hitap ederken, diğeri genç ve ergen kesime hitap ediyordu.

The Wanted, 2009 yılında İngiliz ve İrlandalı 5 erkek sanatçıdan oluşmuştur. İngiltere merkezli olan grup; Max George, Siva Kaneswaran, Jay McGuiness, Tom Parker ve Nathan Sykes'tan oluşmaktadır. Tüm şarkıcılar birbirlerini bir programda tanımış ve böylece bir araya gelmiştir. Başta kendi ülkeleri olmak üzere sırayla Amerika Birleşik Devletleri ve Latin Amerika'ya açılmışlardır. Grup başta bir ara verdiğini söylese de, daha sonra Max George tarafından ayrılıklar doğrulandı ve grup üyelerinin arası yavaş yavaş açılmaya başladı.
Elbette ki, geçmişten hatırlayacağımız gibi her erkek pop grubunun bir raf ömrü var. Ancak bu grubun yükselmesi, seçkin bir kitle edinmesi ve birden gelen ayrılık kararı oldukça insanları üzdü ve sorgulanmaya başladı. 

Hala grubun neden dağıldığı bir tartışma konusu olsa da, grup üyelerinden Max-Jay-Tom birbiriyle hala iletişim içindeler, ve kendi solo kariyerlerine bakmaktadırlar. Bunun yanı sıra, Siva Kaneswaran müzikten tamamen elini çekip mankenliğe devam ederken, Nathan Sykes hala solo müzik kariyerine devam ediyor ancak grup üyeleriyle görüşmüyor.

Aradan geçen onlarca yıllara rağmen, çocuklar bir araya ne yazık ki gelmediler ve solo kariyerlerine devam ettiler. Hayranları bir araya gelin diye feryat etseler de ne yazik ki birleşmemeye kararlılar gibi görünüyor. Aranan grup üyeleri, değişik solo kariyerlerine devam ediyorlar.

Belki de en önemlisi, George 2015'te Glee'nin 6. Sezonunda görüldü, aynı zamanda geçtiğimiz senenin yazında ''Barcelona'' isminde bir şarkıyı piyasaya sürdü. Sykes, Kasım 2016'da Unfinished Business adlı bir solo albüm çıkardı. İngiliz taraftarların iyi bildiği gibi, McGuiness İngiltere'nin Dancing With the Stars sunucusu ve jurisi olarak seçildi.

Tom Parker ise Instagram ve Snapchat dışında pek fazla ortalıkta görülmüyor. Ufak bir bilgi, yıllarca aşk yaşadığı sevgilisiyle evlendi ve çift InstaBlogger'lığa oynuyor. Şimdi grup üyelerinin, grubun dağılmasıyla ve solo kariyer planlarıyla ilgili Billboard'ın 2018'de yaptığı röpörtajdan kısa özetler yayınlayacağım sizlere. Böylece, grup üyelerini takip etmeniz ve en azından ''hayatta olup olmadıkları'' konusunda bilgi sahibi olursunuz diye düşünüyorum.

İşte çocukların grup dağıldıktan sonra yaşadıkları, duyguları, düşünceleri ve kariyer planları. Bu arada bu röpörtaj Max George'un 2018 yazında çıkardığı ''Barcelona'' albümünden önce yayınlandığı için Max, röpörtajında yeni bir şarkım çıkacak diye belirtiyor. Yani 2018 için konuşuyor, 2019 yılında böyle bir projesi ne yazık ki görülmüyor. 

MAX GEORGE:
''The Wanted'la yaşadığım deneyim, dünyayı dolaşmak, yeni insanlarla tanışmak, hayranlar, çok büyük sanatçılarla tanışmak hepsi birden oldu ve beni çok yüksekte hissettirdi. Bunun için çok gururluyum.Her şeyin sonuna geldiğimizde eski hayatıma yavaş yavaş alıştım diyebilirim, belki de üç, dört ay sürdü. Bütün büyüler kayboldu. Dürüst olmam gerekirse, bütün bu çılgınlıktan ve hayal bile edemediğim şeylerden oldum. Aniden oldu, artık orada değildim. Uzun zamandır etrafımda grup üyeleri olmadı, çok zordu. Psikolojik olarak gerçekten olumsuz etkilendiğimi hatırlıyorum. Panik geldi, bir şeyleri tek başıma yapamayacağımdan çok korktum. Ailemle zaman geçirdim, ve ne yapmak istediğimi tartıştım. Dört ay sonra, ABD'ye taşınmaya karar  verdim, oyunculuk yapmaya başladım ve müziği tamamen rafa kaldırdım.

2014 yaşında Los Angeles'a taşındım ve oraya vardıktan sornaki gün Glee için oyuncu seçmelerine katıldım. Role kabul edildim -ancak bir bölümlüktü, olsun. Hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biriydi kesinlikle!- Jane Lynch, Matthew Morrison ve Lea Michele ile tekrar çalışmalıyım! Bunu yaparken, yine bir müzik yapma teklifim var!

Müzik hayatıma ara verince, müziğin benim için her şey olduğunu farkettim. Yaptığım oyunculuklarda bile müzik yeteneğimi kullanmıştım. Müzik benim için her zaman bir numaraydı ve ona geri dönmeyi planlıyorum. Gerçekten onsuz yapamıyorum. Böylece tekrar şarkı sözü yazmaya başladım, bir kayıt şirketiyle anlaştım. The Wanted'dayken ne yaparsam yapayım kendimi hep daha fazla görüyordum gruba karşı. Bu süre zarfında, pek çok yetenekle tanıştım.Müthiş olan Jason Derulo ile çok çalıştım, son birkaç yıldır onun iyi bir arkadaşı oldum. Onunla birlikte kendimi iyi hissediyorum.Çok heyecanlıyım. Beklentilerim yok, sadece ne olacağını görmek istiyorum. Oraya koy, eğer insanlar hoşuna giderse, o zaman her şey yolunda. Ve elbette, yolda bazı seçmeler var, sadece zamanlama amacıyla birkaç film rolü geri çevirmek zorunda kaldım. Hala bitiriyoruz, sadece bazı şeylere son rötuşları yapıyoruz, ama umarım bu yaz yeni şarkım sizlerle olur. ”

NATHAN SYKES:
''Annemle konuştuğumu hatırlıyorum. Ara başladıktan sonra, annemle çok fazla zaman geçirdim ve bana sürekli ne yapmak istediğimi sordu. Bende ona ''müzik yapmak istiyorum.'' yanıtını verdim. Oda bana ''o zaman yap.'' dedi. ''Seni durduran ne?'' diye sordu, bende ''hiçbir şey'' diye yanıt verdim afallamış bir şekilde. Ancak bir süre ara verdim, benim için önemli bir molaydı. Sadece sevdiğim şeyleri yaptığım değerli bir zamandı. 

The Wanted, beşimizinde müzik zevkinin mix edildiği bir karışımdı.Yani şarkı yazarken kişisel olarak, bir söz yazarı olarak beş ses için yazıyordum - sadece kendim için yazmıyordum - ve yazdıklarımı söyleyebileceklerini umuyordum. Solist olarak çok farklı seçimler yapıyorum. Koleksiyon olarak yazıyorduk. Her zaman diyorum ki yüzde 20 istedim, ama yüzde 100 kendim oldum.

Şu an sadece iki tane albüm yazıyorum. Bu benim için çok heyecan verici bir zaman. Unfinished Business, son olarak niyetimin ve bir sanatçı olarak nereye gitmek istediğimin, sanatçı olarak hangi yolu almak istediğimin bir ifadesiydi, sanırım Unfinished Business bunu çok iyi ifade etti. Hala mesaj alıyorum, insanlar hala keşfediyor ve mutlaka The Wanted hayranı olmayan insanlar aralarında var.

Şu anda çok fazla benim. Yazmamı yaparken biraz münzevi biriyim. [Güler.] Bu yüzden kendimi olabildiğince uzağa sıkıştırdım, en kısa zamanda tekrar ''ben'' olarak bir albüm daha yayınlayacağım.''

JAY MCGUINESS
''Tom Hanks filminin müzikal versiyonunda Josh Baskin'in rol aldığı BÜYÜK, çok eğlenceli bir tiyatroda yer aldım ve son zamanlarda birkaç şarkı ve dans şovu yaptım, şu an üzerinde çalıştığımız birkaç projem var. Gelecek yıl için, bu yüzden gündemim oldukça meşgul ve güzel. 

Grup seçmelerine katıldığımda bir sahne sanatları kolejindeydim, bu yüzden aklımda bir yerlerde bir şarkı ve dans kariyeri vardı. Grupta dans etmek için fazla fırsat bulamadım - aslında hiç bulamadım-. Kolektif olarak çok kötüydük, bu yüzden tekrar kendimi dans şovlarında bulmak güzel.''

TOM PARKER
“Benim için neyin önemli olduğunu bulmak için bir ara verdikten sonra biraz bekledim. Uzaklaşmak grubun çok büyük bir parçasıydı, bu yüzden çoğunlukla eve daha yakın olan şeyleri yapmaya konsantre oldum.” Birkaç televizyon programı izledim ve geçen yıl İngiltere'deki ilk tiyatro rolümü üstlenmiştim. Grease'te Danny Zuko çok eğlenceliydi.


Gerçekten yedi yıl önce bir tiyatro rolü üstlenebileceğime dair hiçbir fikrim yoktu. Hiç radarımda değildi, ama bence bu sektörün güzelliğide bu. Sizi rahatlık alanınızdan çıkaran fırsatlar sunuyor. "

SIVA KANESWARAN
''Hayatım hayranların hala bildiği gibi, iki adet mutluluğum var. Müzik ve oyunculuk. Şu anda stüdyoda çok çalışıyorum. Diğer sanatçılar için şarkı yazıyordum ve şimdi Los Angeles'ta yaşamak, filmler için müzik yaratmamın kapısını açtı.Oyunculuk sanatını incelemek kendimi farklı bir şekilde ifade etmeme ve etkimi daha iyi kullanmamı sağladı.Geçenlerde silahla şiddet ile ilgili önemli konuları ele alan Where We Go From Here adlı bir filmde rol aldım -farkındalık getirdiysem bununla gurur duyarım- Bu yılın ilerleyen zamanlarında çok gizli bir filmde yer alacağım.İnsanları eğlendirmeyi her zaman sevmişimdir ve gruba dahil olmam bunu yapmamı sağladı. Hayranları iyi hissettirirken kendimi yaratıcı bir şekilde ifade edebildiğim için kendimi çok şanslı hissettim.''

Makale Kaynakları; (Special thanks to)
Instagram
TheWantedBr.com
Billboard
Facebook
1 yorum on "The Wanted Grubu Şuan Ne Yapıyor?"
  1. Çok bildiğim bir grup değildi ama bilgi sahibi olduk the wanted grubu hakkında teşekkürler.

    YanıtlaSil