WWE Raw Sonuçları Results - 1 Nisan 2019

2 Nisan 2019 Salı
Sabah sabah çok beklediğim bu gece yayınlanmış olan WWE RAW'ı izledim. Bir an yazı gireceğimi unutmuş olacağım ki, kendimi boş boş video izlerken buldum. Neyse, konumuz dünkü yaşananlar. Bundan sonra WWE içinde özellikle RAW ve SmackDown için yazı yayınlayacağım. 

Dün gece yine çok değişik olaylar oldu. İlk önce ilk olarak Brock Lesnar, Seth Rollins ile son dakikada bir araya geldi.Ardından Main Event ilgili bir duyuru yapmak için Raw'a gelen Stephanie McMahon var. Bununla birlikte aw Tag Team Championship Match, Batista'nın Triple H ile karşılaşması, Beth Phoenix'in altı yıl sonra yer aldığı ilk maç gibi güzel olaylar var.

RAW başlamadan önce McMahon sahneye gelerek, WrestleMania'ya sadece 6 gün kaldığına inanamadığını söyledi. Ardından, bu yıl ki WrestleMania'nın kadınlar tarafından yönetileceğinin altını çizdi. Bunun için WrestleMania'daki Becky Lynch-Ronda Rousey-Charlotte Flair karşılaşmasında kazananın hem RAW Kadınlar Şampiyonluğunun hemde SmackDown Live Kadınlar Şampiyonluğunun sahibi olacağını söyledi.

Daha sonra Paul Heyman ve Brock Lesnar ringte konuşma yaparken, Seth Rollins konuşmaya daldı ve Lesnar'a saldırdı. Defalarca, Double Foot Stomp yaptı. Böylece Lesnar'ı kısa süre devredışı moduna getirdi.

Bu olayın arkasından Beth Phoenix, Natalya ve Sasha Banks& Bayley dörtlüsü, The IIconics ve Nia Jax &Tamina dörtlüsüyle karşı karşıya geldi. The IIconics her zaman ki gibi, saçma sapan hareketlerle kendilerini ön plana çıkarmaya çalıştılar, ancak Nia ve Tamina'dan bir destek gelmedi. En son sadece Tamina, Beth'e saldırmaya çalıştı. Ama Beth Phoenix sayesinde Beth-Natalya, Sasha-Bayley dörtlüsü The IIconics ve Nia-Tamina dörtlüsünü yenmeyi başardı.

Maçın ardından bir action kesit yayınlandı ve Batista arabadan inerek, Triple H'e meydan okudu. Meydan okumadan sonra ekranlara Apollo, Jinder Mahal karşılaşması meydana geldi. Apollo, Jinder'ı yendikten sonra büyük olay çıktı. 

Gecenin bir diğer güzel maçlarından biride Ricochet-Aleister Black vs The Revival maçıydı. Kıyasıya bir maç sürdü, The Revival ekibi, Aleister'ı çok zorladı. Ancak son anda hilede olsa The Revival maçı kazandı. Buna sinirlenen Ricochet ve Aleister Black ikilisi The Revival'e saldırdı.

Arkaplan konuşmaları yapılırken Roman Reigns, maçlara hazır olduğunu ve iyi hissettiğini söyledi. Konuşma esnasında Drew McIntyre, Roman'a saldırdı.
Merakla beklenen Charlotte Flair, Becky Lynch, Ronda Rousey VS The Riott Squad, 6-Woman Tag Team Match gerçekleşti. Sahneye ilk, Charlotte Flair ve Ruby Riott çıktı ardından Sarah ve Becky araya girdi. En son Becky'le dövüşmek için Liv Morgan devraldı ancak Becky'den Charlotte maçı devralmak istedi. Bu esnada Charlotte-Becky söz düellosuna girdiler. Bunlara inat, Ronda Rousey, Charlotte'ye dokunarak maçı devraldı ve Liv Morgan'ı mağlup etti. 

Maçın ardından, Charlotte Flair, Becky Lynch ve Ronda Rousey birbirine girdi. Sahneye ayırmak için, güvenlik görevlileri araya girdi ancak 3lü onlarıda dövdü. Bunun hemen arkasından polis memurları sahneye gelerek üçlüyü tutukladı. Buna rağmen, arabada dahi kavga devam etti.
Kıtalararası Şampiyonluğu kazanan Bobby Lashley, Şeytan Kral Finn Bálor'dan korkmadığını dile getirdi. Bu esnada, Finn Bálor'dan bir Intro yayınlandı ve Finn Balor, WrestleMania'ya şeytan kostümüyle çıkacağını ve Lashley için bir kabus olacağını dile getirdi.

Intro yayınlandıktan ve tepkiler alındıktan sonra Baron Corbin ve Ray Mysterio maçı yapıldı. Uzun süren maçta gecenin kazanını Baron Corbin oldu. Baron, maçı alıp sahne arkasına giderken Kurt Angle sahneye geldi ve Baron'a saldırdı. Maç görevlileri Kurt Angle'ı ikaz etti.

Bu akşam yayınlanacak olan SmackDown Live'da kesin olarak gerçekleşecek maçlar;
Rey Mysterio ve Andrade!
Yorumlar
Yorum Gönder