Beni Tanıyın

İnsanların kimin sitesinde gezdiğini, kimin yorumlarını okuduğunu merak etmesi kadar normal bir şey yoktur. Örneğin okuduğumuz bir kitapta bile bir karaktere kendi kafamızda bir imaj, bir tip, bir ses tonu çizeriz. Bu sayfa ise beni tanımak isteyenler için oluşturduğum bir sayfa.
Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum, bu artık benden alışmış olduğunuz bir şey diye düşünüyorum. Her blog yazısı-forum yazısında duyuru yaptığımda hepinizi selamlıyorum. Ama bu defa sizinle tanışacağım için bir ''Merhaba'' demek istiyorum. 

Beni merak edip bu sayfayı okumanız benim için inanılmaz bir duygu. Adım Stefan. 2 Eylül 1997 doğumluyum, Türkiye'nin küçük ve sevimli bir şehri olan Eskişehir'de dünyaya geldim. Anne tarafından Selanik, baba tarafından Arnavut kökenliyim. Şuan ise Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşıyorum. Çocukluğumdan beri pop müzik ve yabancı müzik dinlemem de bu siteyi kurmamdaki asıl nedenlerden biriydi. StefMag'in ilk köklerini attığımda henüz ilköğretim eğitimi gören bir çocuktum. 2006'dan beri kendi çabalarımla kodlama yapma, dil öğrenme, photoshop gibi pek çok alanda kendimi geliştirdim. İlköğretimimi Doğa Kolejinde, lise eğitimimin bir kısmını bir Anadolu Lisesinde daha sonra kolejde tamamladım. Üniversite eğitimimde ise Fransızca Mütercim-Tercümanlık'la başlangıç yaptım ve bu bölümün bana iyi gelmediğini, ilgi alanım olmadığını aynı zamanda o dönemde gittiğim okulun yapısının, eğitiminin bana göre olmadığını düşünerek bıraktım. Ve şuan Ankara Üniversitesi, Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimime devam ediyorum. Yıllardır dedikodu blogları, grafik blogları, fan siteler hazırlayıp en son böyle bir projeyi 2006'dan bu yana bugünlere taşıdığım için çok mutluyum. Blog yazmanın bana katkısı her zaman yeteneklerimi daha da geliştirmek oldu. Açıkça söyleyebilirim ki, hiçbir zaman İngilizce eğitim almadım yada aldığım İngilizce dersler bana bir katkıda bulunmadı. Çocukluğumdan beri bu işlerle ilgilendiğim ve hobim olduğu için bugün dillere yatkınlığım oluştu. Bunun yanı sıra, Photoshop programlarıyla ilgilenmem, web sitesi tasarlamam benim hayal dünyamı ve kurgu gücümü daha çok geliştirdi. Yaratıcılığımı önemli miktarda etkiledi. Daha yaratıcı ve daha hızlı düşünmeye başladım. Ve tabi ki de, yazı hazırlamak, yazı yazmak insanı rahatlatır bunun içinde hayatım boyunca güçlü olduğumu hissettim. Yazının her zaman ayrı bir güç olduğunu düşündüm, haber hazırlayarak, yazı hazırlayarak kelime dağarcığımın ve genel kültürümün artmasına neden oldum. Bu yazının devamında bana sıkça sorulan sorulardan bahsetmek istiyorum ki, bence çoğu kişinin beni merak etmesindeki nedenler bunlar. Bu yazıda bana en çok sorulan şeyleri bir arada toplamak istedim.

Hoşlandıklarım;  Müzik, dans, şarkı söylemek (sesim gerçekten kötü olsa da), filmler, konserler, festivaller, dondurma, Pepsi, Mcdonalds, grafik tasarımı, web tasarımı, film tasarımı ve video düzenleme, resim çizmek, haber yapmak, çeviri yapmak, posterler, arkadaşlarım ve ailemle kaliteli zaman!

Nefret ettiklerim: Gereksiz insanlar, istemediğim bir saatte kalkmak, ürpertici böcekler, emek hırsızları, bir konuda bilgisi olmadan cahilce konuşan insanlar, küfürlü konuşmalar ve Lady Gaga.

Sevdiğim sanatçılar: Britney Spears, Ricky Martin,Ariana Grande,Maluma,Shakira,Jesse McCartney

Sevdiğim boyband ve girlbandler: t.A.T.u, The Wanted, Big Time Rush, Take That, 'NSYNC, Backstreet Boys, Pussycat Dolls.

En sevdiğim Aktörler ve Aktrisler: Dacre Montgomery, Chris Wood, Melissa Benoist, Chris Pratt, Tom Hardy, Vanessa Hudgens, Leighton Meester, Robert Pattinson, Kristen Stewart, James & Dave Franco.

Sevdiğim Türk ünlüler; Demet Evgar, Merve Boluğur, Gökhan Türkmen, Mabel Matiz, Seren Serengil.
Bildiğim Diller; İngilizce, Fransızca, Sırpça (Yugoslavca), Yunanca.