Hikaye

Çocukluğumdan beri, dedikodu blogları ve ünlü fan siteleri yazdım. Yıllarca blog karaladım, kimi zaman üzüntülerimi paylaştım, kimi zaman mutluluğumu paylaştım ama hep yazmayı seçtim. Çünkü sitelerin, her zaman insanlara ulaştığını ve birilerinin mutlaka okuyacağını biliyordum.

Blog yazmaya, 2006 yılında bir türkçe blog sitesi ile başladım. O zamanlar bilgisizdim ve çocuktum. Bloglarla tanışmam, internette gezinirken ''Fulora'' isimli bir blog ile başladı. Sitesini çok beğenmiştim ve üstünde ''Bedava blog'' yazısını görünce tıkladım ve bahsettiğim türkçe blog sitesine kaydoldum. Böylece aslında bloglarımın temelini atmış oldum. İlk blogum Winx Club ile alakalıydı. Hala daha çok büyük bir Winx Club hayranıyım ama daha kapsamlı bir blog istediğimden bu blog beni kesmemişti. 2006 yılında Britney Spears ve Jesse McCartney ile alakalı sitemi kurdum, her gün yorum geliyor ve hit alıyordu. Buda beni iyice motive ediyordu ve bloguma sımsıkı sarılmama neden oluyordu. 
O zaman yabancı hayranlar çok güzel fan siteleri kuruyorlardı, tema, içerik bense onların yaptıklarını yapamıyordum çünkü tek bildiğim o Türkçe Blog sitesiydi. Ve orada kodlama bilgim yoktu. Daha sonra bugün kü adıyla ''Poptakal.com'' ile karşılaştım. Gerçekten o yabancı fan sitelerini aratmıyordu. Bana o kadar yardımcı oldu ve çeviriler yapma, haber yapma konusunda beni o kadar teşvik etti ki, cidden bugünleri sanırım onun sayesinde görüyorum. Grafik-tasarım blogları sayesinde kendimi geliştirdim, aslında sadece malzeme indiriyordum yine programları her programı keşfettiğim gibi kendim keşfettim. Çünkü başka türlü aklımda kalmıyor hiçbir şey.
Bahsettiğim blog sitesi 2012'de kendini köklü bir değişime soktu ve şablonları kaldırdı. Günlerce uğraştığım yaptığım temalar yok olunca çok üzüldüm ve uzun bir süre blog yazmamaya başladım. Çünkü bütün emeklerimi kaybetmiştim ve silinmişti. Onları artık asla geri getiremem, ama daha iyisini yapmaya çalışabilirim diyerek bir süre Blogger'da yazdım. Ancak oda sarmayınca, sitelerimi tek tek kapattım. Ancak bilgisayar başında sıkıldıkça Blogger üzerinde tema kodlarıyla oynaya oynaya bir çok şey öğrendim ve sonra kendime ''bu senin hobin, neden bunu devam ettirmiyorsun?'' dedim. Ve artık sitemi gerçekten daha profesyonel ve marka bir hale getirerek StefMag.com'u açtım. Ve siteme gerçekten değer veriyor her sayfasıyla ayrı ilgileniyorum. Hobimi, işimi ve paylaşım severliğimi bu siteyle birlikte sizlere sunmayı hedefliyorum. Umarım verdiğim hizmetten memnun kalır ve sitem sizin sık kullanılanlarınızda, yer imlerinizde bir yer edinebilir.